تصور کنید زندگی کردن در شهری که خطر در هر گوشه و کنار آن کمین کرده است، چگونه خواهد بود. شهر های زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که آمار قتل، تجاوز، فروش مواد مخدر و … سرسام آور هستند. متاسفانه در این شهر ها، شب ها مردم بدون آن که بدانند فردا زنده خواهند بود یا نه، به خواب می روند. بعضی شهر ها در ابتدا خطرناک نبوده اند ولی اخیرا آمار جرم و جنایت در آن ها بالا رفته اند و مردم باید با ترس زندگی کنند. در ادامه با هشت شهر از سراسر دنیا که آمار جرم و جنایت در آن ها بسیار بالا است، آشنا می شوید.

8. ریو دوژانیرو – برزیل

شهر ریو دوژانیرو، مرکز ایالت ریو دوژانیرو، دومین شهر بزرگ برزیل است. ریو دوژانیرو در جنوب شرقی کشور برزیل قرار دارد و جمعیتی حدود 6.3 میلیون نفر را در خود جای می دهد. این شهر بیست و ششمین شهر پرجمعیت دنیا است. جنایت تقریبا بخشی از خود شهر شده است. در این شهر به مردم توصیه می شود که تا جایی که می توانند کمتر پول حمل کنند و جواهرات خود را در معرض دید قرار ندهند. مواد مخدر هم در سراسر شهر بسیار راحت در دسترس هستند و فعالیت گروه های گانگستری نیز در این منطقه بسیار شدید است. هر چند وقت یک بار، شهر شاهد جنگ بین گروه های گانگستری مختلف یا جنگ پلیس با قاچاقچی ها مواد مخدر است. به دلیل این که این شهر میزبان جام جهانی 2014 و بازی های المپیک تابستانی 2016 است، اخیرا سختگیری های شدیدتری از طرف پلیس انجام می شود.

7. کیپ تاون – آفریقای جنوبی

کیپ تاون دومین شهر پر جمعیت آفریقای جنوبی و مرکز استان کیپ غربی آن است. کیپ تاون 3.5 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از توریستی ترین شهر های قاره ی آفریقا است. در چند سال اخیر به طور ناگهانی، آمار جرم و جنایت در این شهر بسیار بالا رفته است. آمار جنایت های مرتبط با مواد مخدر، دزدی، تجاوز و دعوا بسیار بالا است که نمی تواند برای شهری توریستی مانند کیپ تاون، خوب باشد. در این شهر به توریست ها توصیه می شود که در قسمت های نسبتا امن شهر بمانند، هیچ وقت تنهایی جایی نروند و هنگام استفاده کردن از عابر بانک بسیار مراقب باشند. جدیداً مقامات آفریقای جنوبی قول داده اند که آمار جرم و جنایت در شهر را کاهش دهند.

6. نیواورلئان – ایالات متحده ی آمریکا

نیواورلئان، بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایالت لوئیزیانا و یکی از مهم ترین بندر های آمریکاست. نیواورلئان در کنار رودخانه ی میسی سیپی واقع شده است و 1.2 میلیون نفر را در خود جای می دهد. در سال 2005، طوفان کاترینا در این شهر باعث مرگ نزدیک به 1300 نفر شد و بسیاری از شهروندان آن را بی خانمان کرد. همچنین نئواورلئان یکی از بالاترین آمار جرم و جنایت در آمریکا را دارد. بی خانمانی و فقر زیاد باعث زیاد شدن جرم و جنایت شده است. در این شهر قتل از بقیه ی جرم ها بیشتر اتفاق می افتد که این شهر را به یکی از ترسناک ترین شهر ها تبدیل می کند.

5. کاراکاس – ونزوئلا

 کاراکاس، پایتخت و بزرگترین شهر ونزوئلا است و در قسمت شمالی آن واقع شده است. این شهر تقریبا پنج میلیون نفر را در خود جای می دهد. کشور ونزوئلا در ناحیه ی آمریکای لاتین واقع شده است. کاراکاس بالاترین آمار قتل در بین تمام شهر های دنیا را دارد. بیشتر جرم ها، مخصوصا قتل ها حل نشده باقی می مانند. جنایت های مربوط قاچاق و فروش مواد مخدر و گروه های گانگستری هم بسیار معمول هستند. دزدی هم زیاد اتفاق می افتد. پلیس هم کنترل زیادی روی جنایت کاران ندارد. قسمت های فقیر نشین شهر بسیار خطرناک هستند. فقر یکی از دلایل مهم روی آوردن مردم به جنایت است.

4. سیوداد خوارس – مکزیک

سیوداد خوراس شهری در ایالت چیئوئوای مکزیک هست و 2.1 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر در مرز ایالات متحده آمریکا و مکزیک قرار دارد که برای قاچاق مواد مخدر بسیار مناسب است. به همین دلیل فعالیت باند های قاچاق و فروش مواد مخدر در این شهر بسیار زیاد است. جنگ های بین گروه های گانگستری بر سر قلمرو و فروش مواد مخدر این شهر را به یکی از خطرناک ترین شهر ها تبدیل کرده است. فعالیت زیاد باند های قاچاق مواد مخدر روی زندگی شهروندان این شهر تاثیز زیادی گذاشته اند. به جز قاچاق مواد مخدر، قتل و جنایت علیه زنان هم بسیار زیاد است.

3. پورتو پرنس – هائیتی

پورتو پرنس، پایتخت و بزرگترین شهر کشور هائیتی است و 800 هزار نفر جمعیت دارد. زلزله ای که در سال 2010 در جنوب این شهر اتفاق افتاد، نزدیک به 230,000 نفر را کشت. نبودن نیروی پلیس کافی باعث شده است که بخش هایی از شهر به کنترل باند های قاچاق مواد مخدر و گروه های گانگستری بیفتد. جنایت های مربوط به مواد مخدر و باند های گانگستری مخصوصا قتل بسیار زیاد اتفاق می افتند. حتی مسئولین سازمان ملل هم نمی دانند چگون آمار جرم و جنایت را در این شهر کاهش دهند.

2. بوگوتا – کلمبیا

بوگوتا، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر و پایتخت کشور کلمبیا است. کشور کلمبیا در آمریکای جنوبی قرار دارد. بوگوتا تقریبا 6.8 میلیون نفر جمعیت دارد. در این شهر جنایت های خشونت آمیز زیادی اتقاق می افتند که بیشتر آن ها مربوط به باند های مواد مخدر هستند. جرم هایی که در این شهر اتفاق می افتند تنها به جرایم خشونت آمیز ختم نمی شوند بلکه کلاهبرداری، احتکار و کم فروشی هم بسیار زیاد است. بوگوتا یکی از بالاترین آمار جرم در جهان را دارد و زندگی کردن در آنجا مانند زندگی کردند در همسایگی خطر است.

1. گروزنی – روسیه

گروزنی، پایتخت جمهوری چچن، یکی از جمهوری های خودمختار روسیه، است. این شهر 270 هزار نفر جمعیت دارد. زمانی گروزنی به نابود شده ترین شهر دنیا معروف بود. فعالیت مافیای روسیه و باند های مواد مخدر در این شهر بسیار زیاد است. همچنین از زمان های گذشته گروزنی شاهد نیروهای شورشی و جنگ های آن ها بوده است. حتی بیشتر شهر های اطراف آن هم توسط مافیای روسیه کنترل می شوند. جمعیت این شهر در طول یک دهه ی گذشته نصف شده است.[ چهارشنبه سوم اسفند ۱۳۹۰ ] [ 17:28 ] [ ((((محمد مكاري)))) ]
درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ جهت آشنایی با روستای کاریزک از توابع شهرستان خلیل آباد شکل گرفته

حالا اگر کسی مایل است که مطالبی تحت عنوان روستای کاریزک در وبلاگ روستا قرار گیرد

به قسمت نظربدهید یابه قسمت تماس با من بروید و مطلب خود را درج کنید